Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Stowarzyszenie "Od-Nowa"

Czcionka:

Konkurs pt. Mistrz Pięknego Czytania

Dnia 25.11.2020r. odbyło się rozstrzygnięcie drugiej edycji konkursu pt. Mistrz Pięknego Czytania. Wzięli w nim udział uczniowie szkoły podstawowej. I miejsce zajął uczeń klasy V- Wojciech Kardas, II miejsce uzyskał Patryk Bonarski z klasy VI, a III miejsce wywalczył Paweł Wolski. również z klasy VI. Wyróżnienie przypadło uczniowi klasy VIII- Rajmundowi Olczykowi.

Celem konkursu jest popularyzacja czytelnictwa; propagowanie kultury czytelniczej; wdrażanie do staranności przekazu językowego; wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu. Organizatorem jest Stowarzyszenie na Rzecz Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii Od Nowa.

Lidia Gębura


X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2 października 2020 roku na całym świecie obchodzony jest X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nasza placówka po raz drugi włączyła się  w tę akcję. Dzień ten ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. W akcji tej wzięli udział zarówno uczniowie, którzy w trakcie wakacji mogli zapomnieć tabliczkę mnożenia, jak i dorośli. 

Wychowankowie z wielkim przejęciem czekali na ogłoszenie wyników konkursu. Zwycięscy uzyskali tytuł: Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz słodycze. Nasi podopieczni już teraz z niecierpliwością czekają na  kolejne zmagania z tabliczką mnożenia.

Jest  to akcja łącząca naukę z zabawą, stąd cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem. Zdaniem organizatorów, w poprzedniej edycji akcji wzięło udział ponad 600 000 uczestników z 35 krajów, m.in. z Polski, USA, Chorwacji, Litwy, Rosji czy Irlandii. 

W MOS-ie akcję tę przygotowały i przeprowadziły członkinie Stowarzyszenia OD-Nowa- panie: Marta Kończak i Katarzyna Lorenc.


Dzień Głośnego Czytania w MOS-ie w Ostrowcu Św.

Pod patronatem Stowarzyszenia Od-Nowa działającego w MOS-ie w Ostrowcu Świętokrzyskim w dniu 29.09.2020r. odbyły się obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Ta szczytna idea stała się dla organizatorów tego spotkania okazją do propagowania kulturalnego sposobu spędzania czasu wolnego. Wychowankowie dzięki multimedialnej prezentacji zapoznali się z historią pisma i książki. Następnie uczniowie odpowiadali na pytania pani Ewy (nauczyciela-bibliotekarza), dlaczego lubią czytać. Wychowankowie podkreślali, że poznają dzięki książkom  ciekawe dzieje, poszerzają swoją wiedzę, słownictwo i wyobraźnię. 

Ogólnopolskie sondaże dotyczące czytelnictwa są zatrważające, jednak w naszej placówce prężnie działa biblioteka, w której wychowankowie czytają ulubioną beletrystykę i komiksy. Często też odwiedzają pobliskie biblioteki miejskie, by nauczyć się korzystania z ich zasobów.

Do udziału w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania zostali zaproszeni również  nauczyciele, którzy zaprezentowali fragment powieści dziecięcej pt. Pinokio. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wsłuchiwali się we fragment utworu C. Collodi`ego. Ma to zachęcić ich do tego, by samemu sięgnąć po dalsze przygody Pinokia. Z niecierpliwością czekamy na inicjatywę wychowanków, związaną z rozwijaniem chęci czytania.

 

Zegar

Kalendarium

Styczeń 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny