Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Stowarzyszenie "Od-Nowa"

Czcionka:

Wyniki konkursów

05.03.2021r. rozstały rozstrzygnięte dwa konkursy zorganizowane w ramach realizacji projektu pt. ,Matematyka w kuchni i na budowie. Uczestniczyli w nich uczniowie klas branżowych o specjalności kucharz i monter suchej zabudowy.

Jeden z konkursów dotyczył napisania własnego, oryginalnego przepisu na potrawę, opartą na podanych w regulaminie składnikach. Cieszył się on dużą popularnością i powstały ciekawe przepisy, które będą realizowane na zajęciach praktycznej nauki zawodu. Zwycięzcami ex aequo  zostali: Dominik Glijer i Michał Satko.

Drugi konkurs pt. Mój wymarzony pokój dotyczył narysowania pokoju w skali uwzględniając wymiary oraz  proporcje przedmiotów  w nim umieszczonych. Zwycięzcą okazał się Jakub Olbrycht. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursów i zapraszamy do kolejnych zmagań, tym razem matematycznych.

Lidia Gębura


,,Konkurs o tytuł Rachmistrza”

W dniu 12 lutego 2021r. wszyscy chętni uczniowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii wzięli udział w konkursie matematycznym o ,,Tytuł Rachmistrza”. Konkurs dla uczniów szkoły branżowej zorganizowany został w ramach projektu ,,Matematyka w Kuchni i na budowie” realizowanego dzięki wsparciu Fundacji mBanku.    

 W dniu 22 lutego ogłoszone zostały wyniki tego konkursu. ,,Tytuł Rachmistrza Szkoły Podstawowej” zdobył uczeń klasy VIII -Maciek Kaczmarczyk, a tytuł ,,Rachmistrza Szkoły Branżowej”- uczeń klasy II SB o kierunku kucharz - Emil Maciejewski. Na wyróżnienie zasłużyli również: Patryk Wójcik i Wojtek Kardas z klasy V, Patryk Bonarski i Jakub Czerwińskiz klasy VI, Oliwier Wolski i Kacper Fiszer z klasy VII, Mateusz Łachmanowicz z klasy VIII,  Dominik Glijer i Tomasz Chrzan z klasy I SB, Michał Satko, Artur Formela i Daniel Kiesiewicz z klasy II SB.

 Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki, a zwycięzcy i osoby wyróżnione pamiątkowe dyplomy. Organizatorem konkursu była pani Marta Kończak.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za tak duże zainteresowanie matematyką.


Konkurs pt. Mistrz Pięknego Czytania

Dnia 25.11.2020r. odbyło się rozstrzygnięcie drugiej edycji konkursu pt. Mistrz Pięknego Czytania. Wzięli w nim udział uczniowie szkoły podstawowej. I miejsce zajął uczeń klasy V- Wojciech Kardas, II miejsce uzyskał Patryk Bonarski z klasy VI, a III miejsce wywalczył Paweł Wolski. również z klasy VI. Wyróżnienie przypadło uczniowi klasy VIII- Rajmundowi Olczykowi.

Celem konkursu jest popularyzacja czytelnictwa; propagowanie kultury czytelniczej; wdrażanie do staranności przekazu językowego; wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu. Organizatorem jest Stowarzyszenie na Rzecz Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii Od Nowa.

Lidia Gębura


X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2 października 2020 roku na całym świecie obchodzony jest X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nasza placówka po raz drugi włączyła się  w tę akcję. Dzień ten ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. W akcji tej wzięli udział zarówno uczniowie, którzy w trakcie wakacji mogli zapomnieć tabliczkę mnożenia, jak i dorośli. 

Wychowankowie z wielkim przejęciem czekali na ogłoszenie wyników konkursu. Zwycięscy uzyskali tytuł: Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz słodycze. Nasi podopieczni już teraz z niecierpliwością czekają na  kolejne zmagania z tabliczką mnożenia.

Jest  to akcja łącząca naukę z zabawą, stąd cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem. Zdaniem organizatorów, w poprzedniej edycji akcji wzięło udział ponad 600 000 uczestników z 35 krajów, m.in. z Polski, USA, Chorwacji, Litwy, Rosji czy Irlandii. 

W MOS-ie akcję tę przygotowały i przeprowadziły członkinie Stowarzyszenia OD-Nowa- panie: Marta Kończak i Katarzyna Lorenc.


Dzień Głośnego Czytania w MOS-ie w Ostrowcu Św.

Pod patronatem Stowarzyszenia Od-Nowa działającego w MOS-ie w Ostrowcu Świętokrzyskim w dniu 29.09.2020r. odbyły się obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Ta szczytna idea stała się dla organizatorów tego spotkania okazją do propagowania kulturalnego sposobu spędzania czasu wolnego. Wychowankowie dzięki multimedialnej prezentacji zapoznali się z historią pisma i książki. Następnie uczniowie odpowiadali na pytania pani Ewy (nauczyciela-bibliotekarza), dlaczego lubią czytać. Wychowankowie podkreślali, że poznają dzięki książkom  ciekawe dzieje, poszerzają swoją wiedzę, słownictwo i wyobraźnię. 

Ogólnopolskie sondaże dotyczące czytelnictwa są zatrważające, jednak w naszej placówce prężnie działa biblioteka, w której wychowankowie czytają ulubioną beletrystykę i komiksy. Często też odwiedzają pobliskie biblioteki miejskie, by nauczyć się korzystania z ich zasobów.

Do udziału w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania zostali zaproszeni również  nauczyciele, którzy zaprezentowali fragment powieści dziecięcej pt. Pinokio. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wsłuchiwali się we fragment utworu C. Collodi`ego. Ma to zachęcić ich do tego, by samemu sięgnąć po dalsze przygody Pinokia. Z niecierpliwością czekamy na inicjatywę wychowanków, związaną z rozwijaniem chęci czytania.

 

Zegar

Kalendarium

Maj 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny